Новата Bleach игра все още няма релийз дата, но ето че имаме нов трейлър, този път за Kira от трета дивизия. Според историята и развитието на битките това може би не е сред най-силните герои, но в играта изглежда доста интересен!
Month: October 2024
Soi Fon Трейлър за Bleach Rebirth of Souls
Нова седмица, нов трейлър на предсоящата аниме-арена файтинг игра Bleach Rebirth of Souls.
Този път трейлъра е за Soi Fon, която се бие с комбинации между удари с крака, оръжие и kidou техники!
Играта все още няма релийз дата, но да се надяваме, че ще знаем за излизането преди края на годината!
Dragon Ball Sparking Zero е ТОП Аниме Файтинг Игра!
Игри по Dragon Ball има сякаш от както игрите изобщо съществуват. Спомням си, че първата игра по легендарния франчайз, която съм игал беше още за SEGA. През годините е имало десетки игри по Dragon Ball, които винаги сме слагали в категорията “само за аниме фенове”. През 2018г. обаче излезе Dragon Ball FighterZ, след това Xenoverse 2 и сега със Sparking Zero се намира напрактика в пика на Dragon Ball гейминга!

Dragon Ball Sparking Zero предлага всичко, което очаквате от една DB игра и много повече! Може да играете различни сценарии, като разбира се трябва да почнете с този на Goku, ако не искате да се занимавате обаче с историята разказвана стотици пъти до сега, може да отидете в мултиплеър или в тренировка. Sparking Zero е трудна игра за овладяване, въпреки, че изглежда близка до другите 3D игри в поредицата. Има много защитни и евейжън техники, без които няма да оцелеете дълго в тази игра. В това заглавие има над 180 героя, отключването е сравнително лесно и има такива сред тях, които са доста по-мощни от останалите. Битките срещу хора или рс опонентите са или индивидуални или такива по отбори. В тях обаче не може да сложите просто най-силните герои като Vegito, Brolly и Gogeta(GT), трябва да се съобразите с точки сила и категория на героите. От друга страна в 1v1 може да се играе с всички герои и баланса е…лиспващ.
Механиките на геймплея са сравнително универсални за всичките герои. Имате комбинации между слаби и силни атаки с посоки нагоре и надолу за атаки в земята или лаунчър за комбота във въздуха, имате ки бластовете, различни телепортиращи атаки и отделни скилове, които са независими от ки скалата. Разбира се самите атаки се отличават между героите като Trunks например няма как да има същите атаки като Whis или Cooler да речем. Има също така и гигатски герои като Janemba и Vegita маймуната, които са масивни и малко по-трудни за контролиране. Ако играете онлайн е възможно на този етап вече да почнете да срещате горе-долу едни и същи 5-6 героя от страна на трайхард играчите, но ако овладеете механиките имате някакъв шанс. Защитните техники, за които споменах по-горе са като огледален образ на различните категории атаки, да речем атаки с телепорт може да бъдат контрирани с ваш телепорт ако натиснете бутона в правилния момент. Може и да прекъсвате комбота по повече от 1 начин. В този смисъл голяма част от комботата и другите комбинации често не са гарантирани. За това съветвам всички да прекарат нужното време с Piccolo в тренировка, за да се ориентирате по-добре.

Режимът на игра, който истински ме изненада истински обаче беше Custom Battle. Там може да играете различни сценарии, които са алтернативно развитие на главна история или изход от битки. Тези сценарии са създадени от други играчи и разбира се вие също може да си направите ваш. Аз не съм създавал досега, но последния сценарий, който играх беше битка между Teen Gohan и всичките Ginyu бойци. В този режим на практика може да играете без да ви омръзне стотици часове.
Горещо препоръчвам Dragon Ball Sparking Zero на всички аниме фенове и любители на Dragon Ball. Въпреки, че Xenoverse 2 е безплатна а FighterZ е 2D файтинг игра с повече дълбочина и баланс, Sparking Zero наистина обединява по малко от всичко, което някой би искал от подобна игра!
Тук може да видите първите ми онлайн битки в Sparking Zero
Blear Rebirth of Souls – Kaname Tousen Трейлър Хайп!
За хората, които следят незаслужено низшовия жанр на аниме арена файтинг игрите, не е тайна, че в момента се намираме в идеалната златна среда. Dragon Ball Sparking Zero чупи рекорди, но този успех разбира се до някаква степен носи на позитивна вълна и предстоящата Bleach игра. Игри за Bleach има още от ранната PlayStation ера, но Rebirth of Souls обещава да бъде наистина много по-успешно и хайп заглавие в сравнение с предшествениците си.
Наскоро излезе и нов трейлър посветен на един от личните ми любими герои, който държа в топ 3 от по-ранните арки на Bleach. Става дума разбира се за Kaname Tousen! В този трейлър може да видим различните му умения като сляп майстор на меча и капитан на отряд N9 преди събитията в ранните аркове.
Играта още няма конкретна релийз дата, но я очакваме по някое време догодина за всички централни платформи!
Sword Art Online: Fractured Daydream – Първи Впечатления
Горе-долу от както гледах анимето SAO за пръв път имам нещо като любов/омраза отношение към него. От една страна го харесвам доста повече от брейндед исекаите, от друга страна харем сюжете ми е супер неприятен, от трета страна историята, героите и качеството на анимацията имат развитие в нататъшните сезони.
Поради тези причини мога да кажа, че като с много други игри от аниме тип, играя SAO игрите малко насила. Играл съм болшинството SAO игри на PS4 и PS5 и въпреки, че и аз като по-голямата част от и-нета смятам Fatal Bullet за най-добрата в поредицата, следващите заглавия са някак мех, въпреки, че имат потенциал. Новата Fractured Daydream предлага изчистен и опростен вариант на SAO историята, който не свързва историята със сегашните сезони на анимето или лайт новелите, но пак има базовите ключови герои. Историята дава нещо като фенфикшън посока на “what if” сценарий, при който действието отива в различна посока. Това най-вече личи в присъствието на последния бос от Alicization – администраторката Quinella, която в новата игра е съюзник на Kirito.
Не съм минал в историята обаче защото бях супер заинтригуван от геймплея, който след кратък туториал, директно ви пуска да играете рейдове в мултиплеър. Там директно може да обикаляте из малка карта и да биете мобове и босове с някои от героите разделени на определени стандартни класове. Някои от героите могат да летят по картата, което е супер яко също. Има и free roam режим, в който може да обикаляте из далеч по-голяма карта с други играчи и да се биете с далеч по-силни противници. Има кросплей, мачмейкването е супер бързо и лесно, това е най-фън режима в началото без съмнение.
Всичките герои имат някои типични традиционни за тях умения и този път няма множество опции с по 15-20 скила, офанзивни бъфове и тн. Имате базови слаби и силни атаки и по няколко умения на кулдаун като в стандартна екшън рпг игра от този тип.

Това, което определено не ме кефи не са битките, а по-скоро структурата на вдигането на ниво, по която ясно личи още от началото, че ще има доста…грайндене. Например, за да може да си трансферирате уникални умения между различните герои трябва да сте ниво 30 с този герой конкретно. Ще играя още малко напред въпреки изобилието от всякакви други игри, но това, което мога да кажа със сигурност е, че въпреки бързия и як екшън, SAO все още остава игра до голяма степен стриктно за аниме фенове, особено заради цената.
Sword Art Online: Fractured Daydream я има за PS5, NS, XBOX SX и PC.